Liečivé umenie v Thermal Park Vrbov

Thajské masáže

Thajská masáž používa pasívne strečing a mierny tlak pozdĺž tela energetických liniek pre zvýšenie pružnosti, úľavy svalov a kĺbov, napätia a prináša energetickú bilanciu systémov tela. Thajská masáž je hlboko relaxačná a povzbudzujúca.

Liečivé umenie známe ako Nuada Boran sa začalo vyvíjať pred viac ako dvoma tisíckami rokov za súčasný deň Thajsku. Čo sa dnes nazýva thajská masáž je starobylý liečebný systém, ktorý kombinuje akupresúrne a energiu vyrovnávacie techniky, indickej ajurvédskej princípy a asistovanej jogy. Za zakladateľa thajskej masáže je Ajurvédsky lekár s názvom Jivaka Kumar Bhaccha, ktorý je uctievaný dodnes po celom Thajsku ako otec medicíny.

Medzi obyčajnými ľuďmi, boli tradície odovzdávané ústne, kráľovský dvor pravdepodobne držal staroveké referenčné texty na tému tradičnej thajskej medicíny. Je smutné, že väčšina z nich bola stratená, keď barmskí útočníci zničili staré hlavné mesto Ayutthaya v roku 1767. Zostávajúce fragmenty však boli re-koncipované ako nápisi na kameni kráľom Ramom III v roku 1832, a dnes, viac ako šesťdesiat ttýchto záznamov zobrazuje liečebné body, bylinné prípravky a energetické dráhy a sú na snímkach v stene v známom chráme Wat Po v Bangkoku, ktoré je možné vidieť.

Teoretický základ pre tradičné thajské uzdravenie má svoje korene v presvedčení, že všetky formy života je neprerušená životná sila (lom), ktorá je unášaná neviditeľných dráh (SEN), ktoré bežia v našich telách. Táto sila je extrahovaná zo vzduchu, vody a potravín, a predpokladá sa, že choroby a dysfunkcia príde po tom, kedy dôjde k upchatiu pozdĺž týchto dráh. V súlade s tým, sa thajská masáž zámerá oslobodiť túto absorbovanú energiu, stimuluje prirodzený tok životnej sily, a prevádzkuje všeobecný rovnováhu wellness.

Objavte ponuku

Thajských masáži

Nahliadnite k nám

Thajské masáže

Radi Vám poradíme

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť alebo ste nenašli odpoveď na svoju otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.


    Informácie, objednávka a platba v pokladni Thermal parku Vrbov. Tel.: 052/42 61 267, 052/42 61 255
    (v prípade s problémov objednať sa, volajte na 0905 900 138)