Thajské masážeThermal Park Vrbov

Thajská masáže v Thermal Parku Vrbov

Thajská masáž používa pasívne strečing a mierny tlak pozdĺž tela energetických liniek pre zvýšenie pružnosti, úľavy svalov a kĺbov, napätia a prináša energetickú bilanciu systémov tela. Thajská masáž je hlboko relaxačná a povzbudzujúca.

Liečivé umenie známe ako Nuada Boran sa začalo vyvíjať pred viac ako dvoma tisíckami rokov za súčasný deň Thajsku. Čo sa dnes nazýva thajská masáž je starobylý liečebný systém, ktorý kombinuje akupresúrne a energiu vyrovnávacie techniky, indickej ajurvédskej princípy a asistovanej jogy. Za zakladateľa thajskej masáže je Ajurvédsky lekár s názvom Jivaka Kumar Bhaccha, ktorý je uctievaný dodnes po celom Thajsku ako otec medicíny.

Medzi obyčajnými ľuďmi, boli tradície odovzdávané ústne, kráľovský dvor pravdepodobne držal staroveké referenčné texty na tému tradičnej thajskej medicíny. Je smutné, že väčšina z nich bola stratená, keď barmskí útočníci zničili staré hlavné mesto Ayutthaya v roku 1767. Zostávajúce fragmenty však boli re-koncipované ako nápisi na kameni kráľom Ramom III v roku 1832, a dnes, viac ako šesťdesiat ttýchto záznamov zobrazuje liečebné body, bylinné prípravky a energetické dráhy a sú na snímkach v stene v známom chráme Wat Po v Bangkoku, ktoré je možné vidieť.

Teoretický základ pre tradičné thajské uzdravenie má svoje korene v presvedčení, že všetky formy života je neprerušená životná sila (lom), ktorá je unášaná neviditeľných dráh (SEN), ktoré bežia v našich telách. Táto sila je extrahovaná zo vzduchu, vody a potravín, a predpokladá sa, že choroby a dysfunkcia príde po tom, kedy dôjde k upchatiu pozdĺž týchto dráh. V súlade s tým, sa thajská masáž zámerá oslobodiť túto absorbovanú energiu, stimuluje prirodzený tok životnej sily, a prevádzkuje všeobecný rovnováhu wellness.

Informácie, objednávka a platba v pokladni Thermal parku Vrbov. Tel.: 052/42 61 267, 052/42 61 255

(v prípade s problémov objednať sa, volajte na 0905 900 138)

Cenník nájdete na: https://ww2.thaimasaze.sk/vrbov/

 

 

TRADIČNÁ THAJSKÁ MASÁŽ

Thajská masáž je 2500 rokov stará liečebná metóda založená na koncepcii a znalosti energetických dráh v ľudskom tele nazývaných Sen, na ktorých sa nachádzajú dôležité akupresúrne body.Technika masáže spočíva v prehmataní týchto bodov a vo vyvíjaní potrebného tlaku na ne, v naťahovaní a pasívnom preťahovaní jednotlivých častí celého tela.

Prevádza sa na matraci v pohodlnom odeve bez použitia olejov.

 

THAJSKÁ MASÁŽ CHRBTA

Komplexná masáž chrbta zameraná na šiju, ramená, krížovú a bedrovú oblasť za použitia gáfrovo mentolových mastí a aromatických olejov. Masáž pôsobí do hĺbky a uvoľňujú stuhnuté svaly. Mierni bolesť a uľavuje od stresu, posilňuje nervový systém a navodzuje pocit harmónie. Pravidelné opakovanie procedúry môže priniesť úľavu od chronických chrbtových ťažkostí.

 

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL A NÔH

Je to masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta prepojené meridiánmi s časťami ľudského tela a vnútornými orgánmi. Prúdi nimi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Masér pôsobí na receptor čím podporí prekrvenie orgánu a schopnosť vyliečiť ho.

 

KOMBINOVANÁ MASÁŽ CHRBTA A NÔH

Táto osvedčená kombinácia je sústredená na časti tela ktoré sú najviac namáhané pri súčasnom životnom štýle. Zahŕňa kompletnú masáž chrbta doplnenú o masáž chodidiel a lýtok. Masáž nôh má veľmi uvoľnujúci účinok a pôsobí nielen fyziologicky, ale aj psychicky a antistresovo.

 

PROTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY A ŠIJE

Thajská masáž šije, krku a hlavy je systematicky zameraná masáž pri ktorej dochádza k hlbokej relaxácii celého nervového systému. Pomáhá odstraňovať stres a pôsobí tlakom na dôležité energetické centrá. Procedúra začína uvoľnením stuhnutých svalov ramien a šije. Pokračuje jemnou masážou vlasovej časti hlavy a tváre.

 

THAJSKÁ AROMATICKÁ MASÁŽ

Relaxačná aromaterapeutická olejová masáž stimuluje krvný obeh a má detoxikačné účinky. Éterické oleje zahalia vaše telo do magického voňavého oparu. Uvoľňuje sa lymfatický systém a posilňuje imunita. Vyberte si z tropickej záhrady to najlepšie pre Vás a vnímajte tisíce rokov starú kultúru prostredníctvom vôní a dotykov.

Geotermálna voda so silou prírody z hĺbky 1742 a 2502 m...
Novinky z nášho Instagramu @thermalparkvrbov

Zasielanie noviniek

Zaregistrujte sa a naše novinky Vám už neuniknú

Dobrovoľnou registráciou Vášho e-mailu nám udeľujete súhlas s jeho spracovaním pre účely zasielania noviniek a ponúk Thermal parku Vrbov. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek v päte našej stránky.
Odoslať

Milí naši hostia,

dávame do pozornosti, že od 18.9.2023 je zmena otváracích hodín od 10.00-21.00

Ďakujeme za pochopenie

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím